مسئول تجمع علمای مسلمان:
اتحاد مسلمانان بهترین راه برای مقابله با تکفیری ها و تروریست ها
مسئول امور بین الملل تجمع علمای مسلمان، گفت: اتحاد مسلمانان جهان رمز پیروزی بر تروریسم، تندوری و جریان های تکفیری است. تروریست ها و تکفیری ها از اتحاد مسلمانان به ویژه اتحاد اهل سنت و شیعیان، بسیار وحشت دارند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۶
کد مطلب: 203605
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "شیخ ماهر مزهر" دبیر اتحادیه جهانی علمای مقاومت و مسئول امور بین الملل تجمع علمای مسلمان درحاشیه دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور ایران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری کنفرانس ها و کنگره ها و سخنرانی در مورد روش های مقابله با تروریسم و تندروی، باعث می شود مسلمانان با دیدگاه های هم در این خصوص آشنا شوند، اما ما این روزها در شرایطی قرار گرفته ایم که دیگر سخنرانی و برگزاری همایش و کنفرانس به تنهایی برای مبارزه با چنین پدیده هایی کافی نیست.

وی افزود: همانگونه که خداوند بلند مرتبه در قرآن کریم می فرماید، و َقَاتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَکُمْ وَلاَ تَعْتَدُواْ إِنَّ اللّهَ لاَ یُحِبِّ الْمُعْتَدِینَ، ما باید در بعد عملی نیز وارد کار شویم و به مبارزه با تروریست ها  پردازیم، زیرا این روزها چاقوی تروریست های تکفیری بر گردن ما است و آنها هر روز تعداد زیادی از مسلمانان را به قتل می رسانند.

این روحانی اهل سنت لبنانی در خصوص راهکارهای مبارزه با تروریسم و تندروی و همچنین مبارزه با تندروها و تکفیری ها گفت: این تروریست ها بین خود اختلاف های زیادی دارند اما آن ها در یک مورد با هم اشتراک نظر دارند و آن کشتن مردم بی گناه و مسلمانان است و به همین دلیل برای مبارزه با آن ها ما باید با هم متحد شویم و بزرگترین ضربه را به آن ها بزنیم.

شیخ مزهر در ادامه اظهار داشت: ما باید از رسانه های صادق که حقایق واقعی را منتشر می کنند، حمایت کنیم زیرا یکی از ابعاد مهم و بسیار پرنگ فعالیت تروریست ها و تکفیری ها، تروریسم رسانه ای است.

مسئول امور بین الملل تجمع علمای مسلمان خاطر نشان کرد: میانه روی و آزاد اندیشی، بهترین راه مقابله با این افراد تندرو است، مسلمانان در این میان باید اختلاف های خود را که عموما بسیار کوچک است، کنار بگذارند.

وی افزود: تروریست ها و تکفیری ها از اتحاد مسلمانان به ویژه اتحاد اهل سنت و شیعیان، بسیار وحشت دارند و به همین دلیل یکی از راه های مبارزه با چنین گروه ها و جریان هایی، تلاش برای حفظ وحدت جهان اسلام است.

این روحانی اهل سنت لبنانی در خصوص نقش ایران در مبارزه با گروه های تکفیری و تروریستی نیز گفت: ایران تنها کشوری است که اکنون با تمام توان وارد مبارزه عملی با تروریست های تکفیری شده است و بیشترین نقش را در این میان دارد.

دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور ایران، دوشنبه با حضور شخصیت های دانشگاهی، دینی و روزنامه نگارانی از چندین کشور عربی و غربی آغاز شد و امروز پایان یافت.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: اتحاد، مسلمانان، تکفیریها، تروریستها