اجلاس بین‌المللی محبان اهل بیت(ع) و مسأله تکفیری‌ها
اجلاس بین المللی "محبان اهل بیت(علیهم السلام) و مسأله تکفیری ها" در مرداد ماه سال جاری از سوی مجمع جهانی بیداری اسلامی برگزار خواهد شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب: 273725
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، اجلاس بین المللی "محبان اهل بیت(علیهم السلام) و مسأله تکفیری ها" در مرداد ماه سال جاری با موضوعاتی چون اتحاد و انسجام محبان اهل بیت(ع) برای تشکیل امت واحده اسلامی و نقش تاریخ و تمدن مذاهب اسلامی در پی ریزی تمدن نوین اسلامی برگزار خواهد شد.
 
دبیرخانه مجمع جهانی بیداری اسلامی با انتشار فراخوان مقاله این اجلاس بین المللی، موضوعات مورد بحث در مقالات را به شرح زیر عنوان کرد: "مفهوم شناسی، مبانی و اندیشه های فکری و معرفتی محبان اهل بیت(ع)"، "تاریخ و تمدن مذاهب اسلامی و پی ریزی تمدن نوین اسلامی"، "آرای اندیشمندان و علمای طراز اول مسلمین در شکل گیری امت واحده در تقابل با نحله های انحرافی"، "اتحاد و انسجام محبان اهل بیت(ع) برای تشکیل امت واحده اسلامی"، "آسیب شناسی چالش ها و تهدیدهای پیش روی محبان اهل بیت(ع) و جهان اسلام" و "راهبردها و راهکارهای وحدت و انسجام محبان اهل بیت(ع) در تقابل با دشمنان (استکبار، صهیونیسم، ارتجاع و تکفیر).
 
آخرین مهلت ارسال مقالات، 15 تیر 96 اعلام شده است و اندیشمندان و محققان می توانند مقالات خود را به زبان های فرانسه، اردو، ترکی، آلمانی و اسپانیولی در قالب لوح فشرده و همچنین به صورت مکتوب به دبیرخانه اجلاس واقع در تهران، میدان رسالت، خیابان شهید مدنی ارسال کنند.
 
بر اساس این فراخوان، از صاحبان آثار برتر دعوت خواهد شد که به عنوان مدعو ویژه در همایش حضور داشته باشند و همچنین مقالات خود را در کمیسیون های تخصصی و در صحن همایش ارائه نمایند. مقالات برتر نیز در قالب کتب، نشریات و تیزرهای بین المللی چاپ خواهد شد و به نفرات برتر نیز تشویقات معنوی و تورهای گردشگری علمی، مذهبی و سیاحتی اعطا خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: فراخوان، مقاله، اجلاس، تکفیری، اهل بیت