رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گلستان:
مردم گلستان 235 عدد خشت طلای گنبد جدید حرم امام حسین (ع) را خریداری کرده اند
تنا - گلستان
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گلستان، گفت: مردم مومن و خیر گلستان تاکنون 235 عدد خشت طلای گنبد جدید حرم امام حسین (ع) در کربلای معلی را خریداری کرده اند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۴
کد مطلب: 278225
 
«صفر معراجی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب در گرگان، اظهار کرد: گنبد جدید حرم امام حسین (ع) در حال ساخت است و سند افتخار به خریداران این خشت ها اعطا می شود.

به گفته وی؛ خشت های طلا که هر عدد آن 2 میلیون و 150 هزار تومان قیمت دارد بر روی گنبد جدید سید و سالار شهیدان در کربلا نصب می شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گلستان از جمع آوری حدود 400 میلیون تومان از نذورات نقدی و غیر نقدی مردم گلستان در
ستاد عالی اربعین صدور پروانه موکب ها را انجام می دهد که تاکنون 5 پروانه برای استان صادر کرده و 2 پرونده دیگر در کمیسیون عالی در حال بررسی است
4 ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از 50 درصد رشد را نشان می دهد.

وی، افزود: امسال 38 نفر نیروی متخصص سنگ کار، آرماتوربند، ایزوگام کار و نانوا از استان گلستان به نجف اشرف اعزام شدند و یک ماه در صحن مبارک حضرت زهرا(س) مشغول به کار هستند.

به گفته وی؛ درب حرم امامین جوادین توسط مردم استان گلستان ساخته شده و اردیبهشت ماه در کاظمین نصب و نیمه شعبان به روی زوار باز شد.

معراجی با اعلام اینکه امسال موکب های مراسم اربعین صاحب پروانه و شناسنامه دار می شوند، تصریح کرد: ستاد عالی اربعین صدور پروانه موکب ها را انجام می دهد که تاکنون 5 پروانه برای استان صادر کرده و 2 پرونده دیگر در کمیسیون عالی در حال بررسی است.

وی ادامه داد: پروانه موکب ها موقت و یک ساله است و در صورت تایید عملکردشان در سال جاری برای 5 سال دیگر تمدید می شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گلستان، خاطر نشان کرد: تسهیل در انتقال بار موکب ها، عدم دریافت هزینه حق گمرک و دادن ویزای رایگان برای برخی از خدمه موکب ها از مزایای شناسنامه دار شدن موکب های اربعین است.
Share/Save/Bookmark