بازگشت ساکنان شرق موصل به خانه هایشان/انفجار خودروی بمب‌گذاری‌شده در غرب فلوجه
به گفتۀ هلال‌احمر عراق، بیش از 5 هزار عراقی که در نتیجۀ درگیری‌های اخیر از شرق موصل فرار کرده بودند، در دو روز گذشته به خانه‌های خود بازگشته‌اند.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب: 258344
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "ایاز رائفی" از مقامات هلال‌احمر عراق، به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: حدود 5 هزار و 200 نفر از مردم اردوگاه‌های الخازر و حسن شام (در شرق موصل) را ترک کردند و به مناطق آزادشدۀ شرقی این شهر بازگشتند.

وی گفت: بازگشت ساکنان شرق موصل در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای ارتش عراق به عملیات خود برای آزادسازی موصل، مرکز استان نینوا، از اشغال گروه تروریستی داعش ادامه می‌دهند.

"زکی یعقوب"مدیر صلیب سرخ عراق در استان نینوا هم به خبرگزاری آناتولی گفت:تیم‌های صلیب سرخ عراق بیش از 800 بسته مواد غذایی در میان ساکنان منطقۀ المیثاق در شرق موصل پخش کرده‌اند.

به گفتۀ "جاسم الجاف" وزیر امور آوارگان و مهاجران عراق، با گسترش درگیری‌ها میان نیروهای ارتش و تروریست‌های داعش در غرب موصل، انتظار می‌رود 200 تا 250 هزار نفر از ساکنان این منطقه، محل سکونت خود را ترک کنند.

خبر دیگر اینکه، منابع رسانه‌ای عراق از وقوع یک انفجار تروریستی و تیراندازی‌های شدید در شهر فلوجه خبر دادند.

پایگاه خبری السومریه نیوز اعلام کرد: یک عامل انتحاری امروز شنبه خودروی بمب‌گذاری‌شده خود را در پست بازرسی الحلابسه در غرب این شهر منفجر کرد  که در پی آن دست کم 6 نفر از نیروهای امنیتی کشته و 9 نفر دیگر زخمی شدند، اما آمار دقیق تعداد قربانیان هنوز منتشر نشده است.

در همین راستا نیروهای امنیتی عراق پست بازرسی الحلابسه را بستند.

برخی گزارش‌ها نیز حاکی از آن است که سه انفجار تروریستی طی ساعات اخیر در شهر فلوجه رخ داده است.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: بازگشت، اوارگان عراقی، موصل، انفجار، فلوجه