بشار اسد:
پیروزی‌ها علیه تروریسم، طرح‌های تقسیم کشور را ناکام گذاشت
رئیس جمهوری سوریه روز گذشته با دکتر علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل دیدار کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب: 292454
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه در دیدار با دکتر علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و هیأت همراه وی خاطرنشان کرد: پیروزی‌ها علیه گروه‌های تروریستی باعث ناکام‌ گذاشتن طرح‌های تقسیم کشور شد.

اسد تأکید کرد: پیروزی‌هایی که علیه گروه‌های تروریستی صورت گرفته است، از حلب آغاز شد، اما در دیر الزور پایان نمی‌یابد؛ وی افزود: نبرد علیه تروریسم تا زمان بازگشت ثبات به تمامی مناطق سوریه ادامه خواهد داشت.

در این دیدار آخرین تحولات اوضاع پیرامون جنگ در سوریه مورد بررسی قرار گرفت؛ بشار اسد و ولایتی تأکید کردند که تشدید مواضع خصمانه برخی از کشورهای منطقه و غربی علیه ایران و تلاش‌ها برای برهم زدن ثبات در کشورهای دیگر در منطقه نمی‌تواند بی ارتباط با عقب‌گرد گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق باشد.

این دو مقام تأکید کردند که این اقدامات خصمانه باعث نخواهد شد که دمشق و تهران از ادامه تلاش‌ها جهت تحکیم ثبات در منطقه و دفاع از منافع ملت‌های خود دست بردارند.

بشار اسد تصریح کرد: جنگی که ارتش سوریه و نیروهای همپیمان وارد آن شده‌اند، فقط علیه تروریسم نیست، بلکه همچنین علیه تلاش‌هایی است که برای بهره‌گیری از تروریسم و به کارگیری آن جهت تقسیم کشورها و تضعیف آنها صورت می‌گیرد.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: بشار اسد، ولایتی، تروریسم، طرح، تقسیم