نسخه قابل چاپ

نسخه وب

خارجی » خبر » اديان و مذاهب

داعش 450 اسیر خود را در غرب موصل آزاد کرد

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۵۸

مرجع : ایرنا

منابع خبری بامداد شنبه گزارش دادند که گروه تروریستی داعش با نزدیک شدن نیروهای عراقی به مواضع اصلی آن ها در غرب موصل دست‌کم 450 تن از اسرای خود را آزاد کرد.

به گزارش  خبرگزاری تقریب(تنا)T گروه تروریستی داعش، 450 تن از اسرای خود را که در بیمارستان جمهوری در خیایان الفاروق واقع در غرب موصل زندانی کرده بود، آزاد کرد.

 

یک مقام نظامی عراقی گفت: عناصر داعش درحال حفر خندق برای سد حملات نیروهای عراقی در بخش های غربی موصل هستند.

 

این در حالی است که سخنگوی وزارت دفاع عراق عصر جمعه با بیان این که تروریست ها در بخش غربی شهر موصل به طور کامل در محاصره نیروهای عراقی قرار گرفتند، از تروریست ها خواست که خود را تسلیم کنند.

 

در همین حال برخی رسانه های عراقی از فرار گسترده عناصر داعش از بخش های غربی موصل خبر دادند.برخی شاهدان عینی در موصل گزارش دادند که عناصر داعش اقدام به بمب گذاری مسجد نور در غرب موصل کردند.

 

براساس گزارش منابع امنیتی از موصل، نیروهای واکنش سریع در عملیات روز جمعه موفق شدند خطوط دفاعی و استحکامات داعش را در باب الطوب شکسته و بازار و ترمینال خصوصی این منطقه را بطور کامل آزاد کنند.

 

نیروهای عراقی تاکنون 65 درصد از محله های بخش غربی موصل را آزاد کردند.

 

شهر موصل - دومین شهر بزرگ عراق - از سال 2014 در اشغال گروه تروریستی داعش قرار دارد. بخش شرقی آن در عملیاتی که به فرمان حیدرالعبادی نخست وزیر و فرمانده کل قوای عراق از 26 مهرماه سال جاری آغاز شد، از وجود داعش پاکسازی شد.

 

نیروهای عراقی در اول اسفندماه جاری (19 فوریه 2017) عملیات آزادسازی بخش غربی این شهر را آغاز کرده اند.