دبیرکل جنبش المرابطون لبنان:
مشارکت نظامی روسیه در سوریه، قانونی است/ توافق هسته ای، ایران را در موقعیت برتر قرار داده است
دبیرکل جنبش المرابطون لبنان، نتایج مشارکت نظامی روسیه در سوریه را مثبت ارزیابی کرد؛ وی همچنین دلیل حمله رژیم صهیونیستی به توافق هسته ای را وحشت این رژیم از قدرت روز افزون ایران پس از توافق دانست.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 208015
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "مصطفی حمدان" در گفتگوی اختصاصی با ایرنا، گفت:مشارکت مستقیم نظامی روسیه در جنگ علیه تروریست های تکفیری در سوریه، تحولی مهم است و مبارزه با تروریسم را وارد مرحله جدیدی کرده است که نتایج آن به زودی به نفع سوریه رقم خواهد خورد.

وی افزود: به زودی شاهد فیصله یافتن مسأله خواهیم بود، به دلیل اینکه مخالفان نظام از تفکرهای داغ قبلی فاصله می گیرند و پشت میز مذاکرات با واقع بینی بیشتری خواهند نشست.

حمدان ورود روس ها به سوریه برای جنگ با تروریست ها را دارای وجهه قانونی و طبق قوانین بین المللی دانست، چرا که این اقدام به درخواست دولت رسمی سوریه انجام گرفته است و این وجهه قانونی در مورد حمایت های ایران و مقاومت لبنان از نظام سوریه هم صادق است.

مصطفی حمدان اظهارداشت: روس ها با مشارکت در تاسیس اتاق عملیات مشترک با ایران، سوریه و عراق، زمینه را برای ورود مستقیم نظامی خود علیه داعش و امثال آن آماده کردند.

دبیرکل جنبش المرابطون همچنین تاکید کرد که روابط بین ایران و سوریه، می تواند الگویی برای دیگر کشورها باشد.

وی با بیان اینکه مواضع ایران از عملکرد مقاومت لبنان جدانشدنی است، گفت: "سید حسن نصرالله" دبیرکل حزب الله با درک کامل بحران به خوبی درک کرد که جریان آفرینی ها در سوریه در واقع هجوم آمریکا علیه محور مقاومت است.

وی با بیان اینکه واشنگتن چاره ای جز هماهنگی با روسها ندارد، گفت: سخنان اخیر "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل عوام فریبانه بود و در بستر رقابت های انتخاباتی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان و برای جلب آرای مردم آمریکا بیان شد؛ این در حالی است که اوباما در نشست های محرمانه از آمادگی برای راه حل سیاسی با وجود "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه سخن به میان می آورد.

حمدان خاطر نشان کرد: بعد از اینکه کشورهای غربی و اروپایی برای پذیرش بشار اسد، اعلام آمادگی کردند، مرحله فروپاشی گروه های مخالف و شکست آنها آغاز شد.

دبیرکل جنبش المرابطون ادامه داد: "فرانسوا اولاند" رئیس جمهور فرانسه برای کنترل اوضاع و جلوگیری از فروپاشی بیشتر گروه های مسلح، خواستار تغییر لحن مثبت کشورهای غربی در قبال بشار اسد رئیس جمهور سوریه شده است.

این ژنرال بازنشسته لبنانی، درباره رجز خوانی "عادل الجبیر" وزیر خارجه سعودی ها که به مداخله نظامی در سوریه تهدید کرده است، گفت: عادل الجبیر زمانی که سفیر عربستان در واشنگتن بود، سفرهایی به لبنان داشت و من از همان زمان شناخت شخصی از وی دارم، الجبیر فقط خدمتگذار آل سعود است و نباید سخنانش را جدی تلقی کرد؛ اگر یکی از افراد خاندان حاکم سعودی این حرف را می زد، شاید می شد آن را جدی گرفت.

مصطفی حمدان خاطرنشان کرد: "سلمان بن عبدالعزیز" پادشاه سعودی که هوشیاری کافی ندارد، اداره کشور را به پسرش "محمد بن سلمان" واگذار کرده، که  او هم با شروع جنگ علیه یمن امروز به یک جنایتکار جنگی تبدیل شده است؛ "محمد بن نایف"ولی عهد هم سرگرم فاجعه منا صدها کشته و زخمی در پی داشت، شده است.

وی اظهارداشت: تهدیدهای عادل الجبیرهیاهویی بیش نیست و سعودی ها امروز از جایگاه و توان منطقه ای لازم برای ایجاد راه حل ها در مشکلات برخوردار نیستند و برنامه های آنها در بسیاری از میدان ها و پرونده ها با شکست مواجه شده است.

این ژنرال بازنشسته لبنانی تصریح کرد: سعودی ها با هدف تقویت پایگاه سیاسی خود در لبنان، به تروریست های تکفیری تکیه کردند ولی نتیجه ای جز شکست عایدشان نشد، همین سرنوشت در یمن نیز در انتظار آنها است و پسران ملک سلمان را به سرنوشت "بندر بن سلطان" دچار خواهد کرد.

دبیرکل جنبش المرابطون در پاسخ به سئوالی درباره توافق هسته ای بین ایران و گروه 1+5 و پیامدهای منطقه ای آن گفت: ایران بعد از توافق هسته ای در عرصه بین المللی وضعیت بهتری پیداکرد و در منطقه هم به موقعیت برتر دست یافت.

مصطفی حمدان با اشاره به خط قرمزهای تعیین شده "حضرت آیت الله خامنه ای" رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص توافق هسته ای، افزود: توافق هسته ای علاوه بر رفع تحریم های اقتصادی از ایران، باعث تأثیرگذاری هرچه بیشتر آن در منطقه خواهد شد.

این ژنرال بازنشسته لبنانی، دلیل حمله ها به توافق هسته ای به ویژه از جانب رژیم صهیونیستی را وحشت این رژیم از قدرت روز افزون ایران پس از توافق دانست و تصریح کرد: رژیم صهیونیستی، توافق هسته ای را خطری وجودی برای خود تلقی کرد، چرا که می داند اظهارات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره نابودی این رژیم، کاملا جدی است.

دبیرکل جنبش المرابطون، مواضع حاکمان سعودی درباره فلسطین را همواره آمیخته با دروغ و نفاق دانست و گفت: تنها مؤلفه هایی که اکنون از مسجد الاقصی و قدس در برابر تجاوزهای رژیم صهیونیستی حمایت می کند، موشک های حزب الله، جهاد اسلامی و گردان های القسام و همچنین حمایت های ایران است.

مصطفی حمدان، دبیرکل جنبش المرابطون یکی از مهم ترین هم پیمانان مقاومت در بین اهل سنت لبنان است و به همین دلیل تاکنون به خاطر دیدگاه ها و مواضع خود تاوان سنگینی پرداخت کرده است.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: حمدان، جنب، المرابطون، لبنان، توافق هسته ای، سوریه، روسیه