تظاهرات مردم بحرین در آستانه محاکمه شیخ عیسی قاسم
مردم بحرین در آستانه محاکمه شیخ عیسی قاسم، روحانی برجسته این کشور با برگزاری تظاهراتی بار دیگر همبستگی خود را با وی ابراز کردند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۲
کد مطلب: 241667
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، این تظاهرات گسترده سحرگاه امروز پس از ادای نماز صبح با حضور هزاران نفر در منطقه دراز در نزدیکی منزل شیخ عیسی قاسم برگزار شد.

بحرینی‌ها در این تظاهرات، علیه رژیم آل خلیفه شعار سر دادند و بار دیگر سلب تابعیت شیخ قاسم را محکوم کردند.

رژیم آل خلیفه در ادامه سیاست سرکوب مخالفان، شیخ عیسی قاسم را به پول شویی و کمک به تروریسم  متهم و 20 ژوئن (31 خرداد) وی را از حق شهروندی محروم کرد.

جلسه دادگاه شیخ عیسی قاسم که قرار بود 6 مرداد برگزار شود، به علت عدم حضور وی و تشدید تظاهرات مردمی به تعویق افتاد و به امروز (24 مرداد) موکول شد.

وزارت کشور بحرین به دروغ مدعی است که شیخ عیسی قاسم از جایگاه خود به عنوان روحانی برجسته برای خدمت به منافع خارجی و گسترش خشونت و اختلافات فرقه‌ای استفاده کرده است، اما  این مرجع برجسته شیعی  اتهامات رژیم حاکم را بی اساس خوانده است.

مردم بحرین از زمان سلب تابعیت شیخ قاسم  مقابل خانۀ این روحانی تحصن کرده اند؛ در همین حال، گزارش ها از ادامه اعتراضات و برگزاری تظاهراتی دیگر در ساعت 20:00 امشب به وقت محلی حکایت دارد.

مرکز حقوق بشر بحرین نیز سلب تابعیت شیخ قاسم را محکوم کرده و آن را تصمیمی مستبدانه و مغایر با قوانین بین المللی دانسته است.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: تظاهرات، بحرین، شیخ عیسی قاسم