کارشکنی دوباره عربستان در ارسال کمک به مردم یمن
عربستان بار دیگر از فرود یک فروند هواپیمای حامل کمک های انسانی در فرودگاه بین المللی صنعا جلوگیری کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب: 194273
 
کارشکنی دوباره عربستان در ارسال کمک به مردم یمن


به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) به نقل از خبرگزاری لبنانی آسیا،خالد الشایف مدیرکل فرودگاه بین المللی صنعا گفت: جنگنده های عربستانی دوشنبه، به هواپیمای حامل کمک های بشردوستانه متعلق به پزشکان بدون مرز اجازه فرود در فرودگاه صنعا را ندادند و این هواپیما به ناچار به جیبوتی بازگشت .

الشایف افزود: هواپیمای پزشکان بدون مرز حامل کمک های دارویی و ملزومات پزشکی برای بیمارستان های یمن بود اما عربستان به علل نامعلومی از فرود این هواپیما در فرودگاه صنعا جلوگیری کرد .

الشایف با اشاره به تداوم  حملات هوایی شدید ائتلاف عربی به رهبری عربستان به مناطق مسکونی در صنعا و دیگر استان های یمن ، گفت  بیمارستان های یمن با کمبود انواع دارو و  تجهیزات پزشکی برای درمان و نجات هزاران تن از زخمی ها روبه رو هستند .

 مسئول یمنی تاکید کرد: عربستان از یک سو اهداف نظامی ، بیمارستانی و غیر نظامی یمن را بمباران  و از طرف دیگر از ورود کمک های بشر دوستانه برای مردم نیازمند یمن  جلوگیری می کند .

در همین حال منابع محلی و شاهدان گزارش دادند: جنگنده های عربستانی مناطق صنعا، عدن  و صعده را بمباران کردند و شماری از غیر نظامیان از جمله زنان و کودکان بر اثر این حملات جان باختند .
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: هواپیمای کمکها،یمن،صنعا،کارشکنی،عربستان