//ویژه نشست مشترک تهران و باکو//(9)
تأکید رئیس اداره مسلمانان قفقاز بر توسعه روابط ایران و آذربایجان
رئیس اداره مسلمانان قفقاز با اشاره به خدمات جمهوری اسلامی ایران به اسلام و به خصوص مسأله وحدت، بر ضرورت همکاری ایران و آذربایجان در همه زمینه ها از جمله مبارزه با تروریسم تأکید کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب: 278314
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، شیخ الاسلام "الله شکور پاشا زاده" رئیس اداره مسلمانان قفقاز در همایش "همبستگی اسلامی در منظر اندیشمندان جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان" ضمن قدرانی از تلاشهای مجمع تقریب در زمینه وحدت و تقریب بین مذاهب گفت: ایران و آذربایجان دو کشور دوست و برادر هستند، ملتها و دولتهای این دو کشور به هم وصل هستند و از نظر مذهبی یکی هستند و امیدوارم روز به روز به هم نزدیکتر شوند و روابط بین خود را توسعه دهند.

وی با بیان اینکه "الهام علی اف" رئیس جمهور آذربایجان سال 2017 را در این کشور به عنوان سال همکاری و وحدت معرفی کرده است، به تلاشهای کشورش در مبارزه با تکفیر و تروریسم و گسترش تقریب مذاهب اشاره کرد و گفت: در کشور ما شیعه و سنی آزادانه نماز می خوانند و این نشانه ای از وحدت است.

پاشا زاده با اشاره به خدمات جمهوری اسلامی ایران و در رأس آن آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب به اسلام و به خصوص مقوله وحدت، از این خدمات قدردانی کرد.

وی همچنین انتخاب مجدد حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران و میلاد امام رضا(ع) را به ملت ایران تبریک گفت.
 
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: همایش "همبستگی اسلامی در منظر اندیشمندان جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان