هنیه:
کشورهای عربی برای پایان دادن به جنایات اسرائیل اقدام کنند
نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس بر ضرورت برگزاری انتخابات شهرداری ها و شوراهای محلی در موعد مقرر( اکتبر آینده) تأکید کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب: 240757
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "اسماعیل هنیه" در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد "عبدالله بن عمر" در شهر غزه تأکید کرد که ما خواستار برگزار قاطعانه و شفاف انتخابات شهرداری ها در موعد مقرر هستیم و نباید اعتنایی به درخواست برخی طرف ها جهت تعویق و یا حتی لغو آن داده شود.

هنیه تأکید کرد که جنبش متبوعش به دلیل حمایت از ثبات و پایداری ملت فلسطین و بازگذاشتن عرصه برای تمامی کسانی که خواستار خدمت به ملت فلسطین و کاستن از حجم رنج و محنت های آنان هستند، در انتخابات شرکت خواهد کرد.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات تأکید کرد که ما به مشارکت مدنی و سیاسی و ایجاد تغییر در اوضاع سیاسی فلسطین و خروج از رکود و بحران های پیش رو پس از تعطیل ماندن توافقنامه های آشتی ملی و انتخابات سراسری ایمان داریم.

هنیه برگزاری انتخابات شهرداری ها را امری کاملا ضروری برای سر و سامان دادن به اوضاع داخلی و سیاسی فلسطین خواند و گفت: هدف رقابت بر سر تصدی پست و سمت نیست، بلکه هدف ما خدمت رسانی به ملت فلسطین است.

اسماعیل هنیه در بخش دیگری از سخنانش خواستار حمایت یکپارچه و همه جانبه ملت فلسطین از اسرای فلسطینی در نبرد کرامت 2 در زندان های رژیم صهیونیستی شد.

هنیه خواستار راه اندازی یک تحرک دیپلماتیک در کشورهای عربی به منظور اعمال فشار بر دشمن صهیونیستی و حمایت از اعتصاب غذای اسرای فلسطینی شد و تأکید کرد که مقاومت همچنان برگ برنده های خود را حفظ کرده و بر حفظ اسرار خود تا امضای توافقنامه مبادله اسرا و آزادی اسرای فلسطینی از بند رژیم صهیونیستی اصرار دارد.

وی تأکید کرد که مسأله اسرا همواره در رأس اولویت های رهبران حماس بوده است؛ هنیه نشست فوری مجمع عمومی سازمان ملل برای صدور قطعنامه ای در حمایت از اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی و حقوق قانونی و انسانی آنان و توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه آنان را خواستار شد.

از سوی دیگر، هنیه بار دیگر احداث بندر در غزه را حق مسلم ملت فلسطین دانست.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: هنیه، حماس، اسرائیل، جنایات، اسرا، کشورهای عربی