معاون فرهنگی پژوهشی مجمع تقریب مذاهب؛
امام حسین (ع) محور وحدت/ مسئولیت حوزه پیروان ادیان و مذاهب در پیاده روی اربعین برعهده مجمع تقریب مذاهب است
حجت الاسلام والمسلمین گلزاده: باتوجه به حضور گروههایی از اهل سنت و فضلای و مبلغان غیرایرانی در پیاده روی اربعین امسال با تبلیغ چهره به چهره و پاسخ به سؤالات و شبهات، می توانیم جریان آرام و هماهنگ و منسجمی را در محور امام حسین(ع) و مقابله با ظالم داشته باشیم، چرا که امام حسین (ع) محور وحدت است.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۸
کد مطلب: 211227
 
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) معاون فرهنگی پژوهشی مجمع تقریب مذاهب گفت: معاونت فرهنگی مجمع، امسال به سفارش آیت الله اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب، اقدام به راه اندازی ستاد پیاده روی اربعین کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین گلزاده افزود: در ستاد مرکزی اربعین که در وزارت کشور مستقر است، مسئولیت حوزه پیروان ادیان و مذاهب و بخشهایی از فعالیتهای فرهنگی تقریبی در عظیم ترین پیاده روی و همایش جهانی اربعین برعهده مجمع تقریب مذاهب است.

وی با اشاره به حضور گروههایی از اهل سنت و فضلای و مبلغان غیرایرانی در پیاده روی اربعین امسال تأکیدکرد: با حضور فضلا و مبلغین ایرانی و غیر ایرانی، برای سخنرانی ها و تبلیغ چهره به چهره، اقامه نماز و پاسخ به سؤالات و شبهات، می توان جریان آرام و هماهنگ  و منسجمی را در محور امام حسین(ع) و مقابله با ظالم داشته باشیم، چرا که  امام حسین (ع) محور وحدت و محور مبارزه با ظلم است و همه مستضعفین عالم دل در گرو او دارند، امام حسین(ع)  قدر مشترک بین مسلمانان شیعه و سنی است.

گلرو معاون برنامه ریزی مجمع تقریب مذاهب هم درباره برنامه مجمع برای راهپیمایی اربعین گفت: حوزه معاونت فرهنگی مجمع تقریب مأمور شده تا برنامه جامعی برای راهپیمایی اربعین تدارک ببیند.

اقای گلرو افزود: همانطور که ما از برادارن اهل سنت انتظار داریم، از اهل تشیع نیز انتظار داریم موضوع وحدت را دنبال کنند، راهپیمایی اربعین، فضای خوبی است تا برادری بین اهل سنت و شیعه به شکل بسیار خوبی خودش را نشان دهد.

 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: گلزاده ،اربعین، اهل سنت، پیاده روی ، تقریب