اعتراف آمریکا به بمباران مواضع ارتش سوریه
در پی اعلام روسیه مبنی بر کشته شدن دستکم 62 سرباز سوری در حمله هوایی ائتلاف موسوم به ضد داعش، وزارت دفاع این کشور اعلام کرد: این ائتلاف که در سوریه با گروه داعش می جنگد، احتمالا مواضع ارتش سوریه را هدف قرار داده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۴
کد مطلب: 245220
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای ائتلاف گمان می کردند مواضع داعش را هدف قرار داده اند.

پنتاگون افزود: ائتلاف تحت امر آمریکا پس از آنکه مقامات روسیه به مقامات ائتلاف خبر دادند که موضع هدف قرار داده شده افراد و تجهیزات متعلق به ارتش سوریه بود، بلافاصله حملات را متوقف کرد.

"ایگور کوناشنکوف" سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد:ساعت 17 و 30 دقیقه به وقت مسکو دو بمب افکن اف-16 آمریکا و دو فروند ای-10 یکی از کشورهای عضو ائتلاف تحت امر آمریکا به مواضع ارتش سوریه در منطقه فرودگاه نظامی دیرالزور حمله کردند و دستکم 62 سرباز سوری را کشتند.

به گفته "کوناشنکوف" هنگامی که هواپیماهای آمریکایی به مواضع ارتش سوریه حمله کردند، سربازان سوری در محاصره تروریست های داعشی قرار داشتند.

وی، بمباران مواضع ارتش سوریه توسط هواپیماهای آمریکایی را حاکی از بی میلی آمریکا و کشورهای عضو ائتلاف تحت امر این کشور در مبارزه با تروریست ها دانست.

یکی از مقامات ارشد دولت "باراک اوباما" هم مدعی شد که آمریکا مراتب تأسف خود را به دلیل کشته شدن غیرعامدانه سربازان سوریه در حمله روز شنبه ائتلاف تحت امر آمریکا به دولت روسیه اعلام می کند.

این مقام آمریکایی در یک بیانیه ای افزود:آمریکا همزمان با ادامه اقدام نظامی علیه داعش، به رعایت آتش بس در سوریه ادامه خواهد داد.

در همین حال، یکی از مقامات ارتش آمریکا اعلام کرد که کاملا مطمئن بود که موضع هدف گرفته شده از سوی جنگنده های ائتلاف، متعلق به ارتش سوریه است.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: آمریکا، ائتلاف، ارتش سوریه، اعتراف