هلاکت چند نفر از فرماندهان برجسته داعش در موصل/اعتراف آمریکا به کشته شدن 603 غیرنظامی در حملات هوایی به عراق و سوریه
منابع عراقی از کشته شدن چند فرمانده داعشی در بخش قدیمی موصل خبر دادند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب: 274327
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، اداره تبلیغات جنگ ارتش عراق اعلام کرد که یگان‌های لشگر نهم زرهی عراق یکی از فرماندهان و امیران داعش با نام ابوزید را با هفت نفر از همراهانش در نزدیکی مسجد شیخ الشط در بخش قدیمی موصل از پای درآوردند.

پلیس فدرال عراق نیز روز جمعه اعلام کرد که مأموریتش در شهر موصل به پایان رسیده است، اما به روند پاکسازی بخش قدیمی ادامه می‌دهد.

"رائد شاکر جودت" فرمانده پلیس فدرال عراق اعلام کرد که نیروهایش 99 درصد از مأموریت جنگی خود را در راستای عملیات آزادی موصل تحقق بخشیده‌اند.

وی گفت که این نیروها مسجد الخزام و میدان النقل را آزاد کرده و به سمت خیابان خالد بن الولید و منطقه النجیفی حرکت کردند، جودت تأکید کرد که 150 متر با اعلام پیروزی کامل در این منطقه فاصله دارند.

از سوی دیگر یک مسؤول امنیتی عراقی اعلام کرد که تروریست‌های داعش دو گزینه بیشتر پیش رو ندارند یا خودکشی یا مرگ؛ داعش در دوره اخیر برای انتقال نیروهایش از غرب موصل به شرق موصل تلاش کرده است.

این مسؤول افزود: فرماندهان داعش در بخش قدیمی موصل از کمیته‌ای هستند که ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش برای اداره جنگ تعیین کرده بود؛ این فرماندهان یک فرمانده سوری و سه فرمانده عراقی هستند. بیشتر نیروهای داعش در بخش قدیمی موصل خارجی هستند، از جمله این فرماندهان ابویحیی بود که دو روز پیش در درگیری‌های بخش قدیمی موصل کشته شد.

این مسؤول گفت: از جمله مهم‌ترین فرماندهان داعش در بخش قدیمی موصل ابوطیبه و غانم الجبوری هستند.

خبر دیگر اینکه،آمریکا به کشته شدن 603 غیرنظامی در حملات هوایی ائتلاف بین المللی تحت رهبری این کشور به موصل (عراق) و سوریه اعتراف کرد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که از آغاز حملات هوایی ائتلاف بین المللی تحت رهبری این کشور علیه داعش از سال 2014 تاکنون در مجموع 603 غیر نظامی کشته شدند.

در گزارشی که روز جمعه منتشر شد، همچنین آمده است که در حملات هوایی ائتلاف بین المللی از تاریخ 19آوریل تا 23 ماه مه 119 نفر کشته شده‌اند.

این گزارش می افزاید: حدود نیمی از این غیرنظامیان در موصل و یا نزدیک این شهر کشته شده اند.

خبرهای مربوط به کشته شدن غیرنظامیان در عراق و سوریه در ماه های اخیر همزمان با تشدید عملیات نظامی علیه داعش در موصل واقع در عراق و نیز سوریه افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: هلاکت، فرماندهان، داعش، موصل، غیر نظامی، عراق، سوریه، آمریکا