تظاهرات گسترده مردم نیجریه در حمایت از شیخ عیسی قاسم
مردم نیجریه با برگزاری تظاهرات گسترده ای حمایت خود را از شیخ «عیسی قاسم» عالی­ترین مرجع دینی بحرین اعلام و هدف قرار دادن طرفداران او را محکوم کردند.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۴
کد مطلب: 254789
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از پایگاه خبری پانوراما الشرق­‌الأوسط، شهر "کانو" بزرگ­ترین شهر نیجریه دیروز(جمعه) پس از اقامه نماز جمعه، شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی بود.
 
شیخ «سنوسی عبدالقادر کانو» سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه در این باره گفت: ما یورش نیرو­های امنیتی بحرین به محل تحصن طرفداران شیخ عیسی قاسم (رهبر معنوی انقلاب بحرین) را محکوم می­‌کنیم.
 
شیخ سنوسی همچنین تاکید کرد: ما لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم و استمرار ظلم علیه شیعیان در بحرین را محکوم
می­کنیم.
 
تظاهرکنندگان نیجریه همچنین آل سعود را به حمایت از دولت بحرین برای هدف قرار دادن تحصن­‌کنندگان در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم متهم کردند.
 
نیروهای امنیتی بحرین چهارشنبه گذشته به منطقه الدراز و محل تحصن طرفداران شیخ عیسی قاسم در مقابل منزل وی یورش برده و پس از درگیری با تعدادی از آنها از این محل عقب­ نشینی کردند.
 
از 21 ژوئن گذشته به دنبال تحصن مردم در مقابل منزل آیت الله عیسی قاسم، عالی ترین مرجع دینی بحرین که در اعتراض به لغو تابعیت وی صورت گرفت، خودروهای نظامی و زرهی رژیم آل خلیفه منطقه الدراز را به محاصره خود درآورده اند.
 
بر پایه این گزارش، مسئولان امنیتی همچنین از ورود افراد متفرقه به منطقه الدراز ممانعت می‌کنند و علاوه بر آن اینترنت این منطقه هر شب قطع بوده و از ورود کامیون‌های حامل مواد غذایی و آب جلوگیری می‌کنند و همین امر باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم و شرکت‌ها و موسسات در این منطقه شده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس
کلمات کليدی: نیجریه، شیخ عیسی قاسم، بحرین، تظاهرات