رهبر حزب کنگره مردمی یمن:
عربستان در حال انتقال داعشی‌ها به یمن است
یکی از رهبران حزب کنگره مردمی یمن با اشاره به ورود 400 عضو داعش طی هفته گذشته به کشورش، گفت: عربستان با هدف سپردن «باب المندب» به تروریست‌ها، در حال انتقال داعشی‌ها به یمن است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴
کد مطلب: 265831
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، «محمد انعم» از رهبران حزب کنگره مردمی یمن، اعلام کرد: آمریکا اکنون تلاش دارد با حمایت از ائتلاف سعودی و جلب سازمان های تروریستی به عرصه نبرد یمن، در تحولات جاری در یمن تاثیر بگذارد.
 
وی در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه اظهار داشت: نقش آمریکا در یمن جدید نیست. آمریکا از مارس 2015 در کنار سعودی‌ها در یمن در حال جنگ است اما پس از بمباران برخی از مناطق مسکونی یمن به بهانه مبارزه با القاعده و داعش و کشتار شمار زیادی از زنان و کودکان یمنی، حضور خود را در یمن رسانه‌ای‌تر کرد. این در حالی است که آمریکا خود در کنار القاعده و داعش در یمن در حال جنگ است همانگونه که در سوریه و عراق است.
 
انعم تاکید کرد: یمنی‌ها کسانی هستند که در حال نبرد با القاعده و داعش‌اند. اما عربستان تنها بازیچه دست واشنگتن و متولی القاعده و داعش است و اکنون نیز در حال انتقال عناصر این گروه‌های تروریستی به یمن است. هفته گذشته نیز 400 عضو داعش به وسیله سه کشتی از سوریه به یمن انتقال داده شدند؛ و این آشکار است که عربستان و آمریکا می‌خواهند تنگه باب‌المندب در قبضه تروریست‌ها قرار گیرد.
 
این رهبر حزب کنگره مردمی یمن تصریح کرد: کنگره آمریکا به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور درباره پیامدهای حمایت از عربستان و «عبدربه منصور هادی» هشدار داده است. عربستان دوشادوش داعش و القاعده در استان های تعز، الضالع و به ویژه تنگه باب المندب در حال نبرد است.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس
کلمات کليدی: عربستان، یمن، داعش، آمریکا