حکیم روابط عراق و ایران را استراتژیک و راهبردی خواند
رئیس ائتلاف ملی عراق، روابط دو کشور عراق و ایران را تاریخی، استراتژیک و راهبردی توصیف کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 297142
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق روز گذشته در همایش تأسیس جریان حکمت ملی گفت: عراق به ثبات و وحدت خوبی رسیده که این مسأله فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی در این کشور است.

وی افزود: عراق به جای اینکه محلی برای اختلافات داخلی باشد، باید به محلی برای ارتباطات بین کشورهای مختلف جهان باشد.

رئیس ائتلاف ملی عراق روابط با ایران را استراتژیک توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: مشترکات تاریخی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، امنیتی و مرزی بسیاری که عراق با ایران دارد، موجب می‎شود که روابط این دوکشور استراتژیک و راهبردی باشد.

وی تأکید کرد که ما خواستار توازن در روابط با کشورهای مختلف و منطقه هستیم و شعار بی طرفی مثبت را در دوران جدید سر می‎دهیم.

حجت الاسلام حکیم از کشورهای منطقه نظیر ایران، ترکیه، عربستان، مصر و عراق برای آغاز گفت‎وگو چند جانبه و ایجاد اتحاد در منطقه دعوت کرد و ادامه داد: این اتحاد منجر به گسترش امنیت و ثبات در منطقه می‎شود.

رییس ائتلاف ملی عراق با اشاره به مباحث و اختلافات اخیر اقلیم کردستان و حکومت مرکزی تصریح کرد: مشکلات عراق باید با گفت‎وگو و احترام به قانون اساسی حل و فصل شود.

وی ادامه داد: جریان حکمت ملی خود را یک جریان ملی می‎داند که درصدد ساخت کشور بر اساس عدالت، هویت ملی، اسلامی، عدالت اجتماعی و پیشرفت اقتصادی است.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : رسا
کلمات کليدی: روابط، ایران، استراتژیک، عراق