واکنش نخست وزیر عراق به اظهارت اردوغان علیه بسیج مردمی
دفتر نخست وزیر عراق با صدور بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری ترکیه، خواستار عدم دخالت این کشور در امور داخلی عراق شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۱
کد مطلب: 265984
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،  دفتر نخست وزیر عراق با صدور بیانیه‌ای به اظهارات دیروز رئیس جمهوری ترکیه واکنش نشان داد؛ دفتر نخست وزیر عراق در این بیانیه اعلام کرد که تشکیل هیأت بسیج مردمی بنا به درخواست مرجعیت دینی عراق و شخص «آیت‌الله علی سیستانی»، مرجع عالی قدر عراق تشکیل شده و مربوط به مسائل داخلی عراق است.

در این بیانیه همچنین آمده است: نیروهای بسیج مردمی در کنار سایر نیروهای عراقی در آزادسازی مناطق اشغالی عراق از دست داعش مشارکت داشته و پیروزی‌های مهمی را محقق کرده‌اند.

دفتر نخست وزیری عراق تأکید کرد که عراق دارای حاکمیت ملی بوده و بر اساس قانون این کشور، نیروهای بسیج مردمی بخشی از نیروهای عراقی بوده و به عراق و مردم آن وفادار بوده و تابع هیچ کشور نیستند و تنها از فرماندهی کل قوای عراق دستور می‌گیرند.

این بیانیه همچنین از کشورهای همسایه و دوست عراق می‌خواهد از دخالت در امور این کشور اجتناب کرده و عراق را در مقابله با تروریسم که تهدیدی برای منطقه و جهان است، یاری کنند.


 
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس
کلمات کليدی: العبادی، واکنش، ترکیه، عراق، بسیج مردمی