ظریف در دیدار با رئیس پارلمان عراق:
ایران در هر شرایطی در کنار دولت و ملت عراق خواهد بود
وزیر امور خارجه در دیدار با رئیس پارلمان عراق گفت: اطمینان داریم دولت و ملت عراق همانطور که تاکنون در مبارزه با افراط و ترور موفق بوده اند، مراحل نهایی مبارزه با تروریست ها در موصل را هم با موفقیت و با اتحاد و همدلی همه اقوام، طوایف و مذاهب عراقی پشت سر خواهد گذاشت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۴
کد مطلب: 242385
 
 به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)؛ به نقل از وزارت امور خارجه "محمد جواد ظریف" روز گذشته در دیدار با "سلیم الجبوری" رئیس مجلس عراق از ثبات سیاسی به وجود آمده در عراق و نقش بارز همه رهبران عراقی به ویژه رئیس پارلمان عراق در این روند تمجید کرد.

ظریف افزود: اطمینان داریم دولت و ملت عراق همانطور که تاکنون در مبارزه با افراط و ترور موفق بوده اند، مراحل نهایی مبارزه با تروریست ها در موصل را هم با موفقیت و با اتحاد و همدلی همه اقوام، طوایف و مذاهب عراقی پشت سر خواهند گذاشت.

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: همگان باید مراقبت کنیم تا دست های اجانب که خواهان فرقه گرایی و تفرقه در منطقه و عراق است موفق نشوند و لازم است همه مذاهب، فرق و طوایف عراقی مشترکا علیه ترور و ارهاب بایستند.

وی افزود: ما خوشحالیم که همه رهبران عراقی در این زمینه احساس مسؤولیت کرده و اشتراک نظر دارند که در این میان نقش مرجعیت در عراق در دعوت همه آحاد مردم به وحدت قابل ستایش است.

محمد جواد ظریف با اشاره به نقش مهم عراق در منطقه اظهار داشت: معتقدیم همکاری ها در منطقه باید با حضور و مشارکت همه کشورها باشد و ایران به دنبال درگیری و رقابت ناسالم در منطقه نیست و بحران آفرینی و ایجاد تنش توسط برخی کشورها را به ضرر منافع همه ملت های منطقه می داند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: باید اطمینان حاصل کنیم هیچ کس در زمین کسانی که خیر و صلاح منطقه را نمی خواهند بازی نکند و همواره ثبات، آرامش و حفظ تمامیت ارضی کشورهای منطقه اولویت همگان باشد.

سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق هم ضمن قدردانی از حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران از تمامی آحاد ملت عراق در مبارزه علیه تروریسم، ایران را کشوری بسیار مهم و تأثیر گذار در منطقه خواند و گفت:مهمترین و فوری ترین خطری که همه منطقه را تهدید می کند تروریسم است و ما باید با همدلی و اتحاد و با شکست دادن تروریست ها آرامش را به عراق و منطقه بازگردانیم.

رئیس پارلمان عراق با اشاره به اینکه در آستانه شکست کامل داعش قرارداریم، گفت: نقش ایران در منطقه بی بدیل و غیر قابل انکار است و ما ایستادگی شما در کنار دولت و ملت عراق را می ستاییم و بر تعمیق هر چه بیشتر روابط با جمهوری اسلامی ایران درتمامی زمینه ها تأکید داریم.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: ظریف، سلیم الجبوری، عراق، وحدت، ایران، دولت، ملت