خطیب عربستانی به سبب حمایت از حزب‌الله به ۱۳ سال حبس محکوم شد
دادگاهی در عربستان، خطیب یکی از مساجد این کشور را به اتهام حمایت از جنبش حزب‌الله لبنان به ۱۳ سال حبس محکوم کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب: 279303
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،دادگاهی در عربستان، خطیب یکی از مساجد این کشور را به اتهام حمایت از جنبش حزب‌الله لبنان، مخالفت با تروریستی قلمداد کردن این جنبش و مخالفت با نظام‌های کشورهای خلیج فارس به سیزده سال حبس محکوم کرد.

دادگاه کیفری ویژه در حکم اولیه خود با محکوم کردن این خطیب عربستانی به سیزده سال حبس، ادعا کرد که وی از خطبه‌های نماز جمعه برای اهدافی غیر از اهداف اصلی خطبه‌ها بهره برداری و در این خطبه‌ها از حزب‌الله که عربستان بر اساس ادعاهای واهی، آن را یک گروه تروریستی می‌داند،‌ حمایت کرده است.

این خطیب عربستانی همچنین به انتقاد از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و کشورهای عربی که حزب‌الله را یک سازمان تروریستی قلمداد کرده‌اند و نیز دخالت در سیاست داخلی و خارجی عربستان و تحریک افکار عمومی علیه حکومت، متهم شده است.

دادگاه همچنین خطیب عربستانی را به نقض تعهدات خود مبنی بر خودداری  از به کارگیری خطبه‌های جمعه برای تحریک علیه حکومت و دخالت در سیاست داخلی و خارجی و نیز انتشار خطبه‌ها در پایگاه اینترنتی وی موسوم به «مکتب الهدایه» متهم کرده است.

 همچنین بر اساس حکم دادگاه، این خطیب عربستانی پس از پایان دوره محکومیت خود، به مدت ۱۳ سال حق سفر به خارج از عربستان را ندارد.
 
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
کلمات کليدی: دادگاه، عربستان، حزب الله، خطیب، حبس، محکوم