دبیرکل انجمن اسلامی - مسیحی دفاع از قدس:
هويت اسلامی قدس در حال نابودی است
دبیرکل انجمن مشترک اسلامی - مسیحی دفاع از قدس و مقدسات با هشدار در خصوص نزدیکی توطئه های رژیم صهیونیستی به مرحله بدون بازگشت در یهودی سازی قدس، از امت عربی و اسلامی خواست که در قبال این روند تند به وظایف خود عمل کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۲۵
کد مطلب: 38263
 
هويت اسلامی قدس در حال نابودی است
به گزارش خبرگزاري تقريب (تنا):
"حسن خاطر" در اين رابطه اظهار داشت: آن چه در قدس می گذرد تحولی بسیار خطرناک در راستای یهودی سازی این شهر است که از سال ها پیش آغاز شده و امروز بیش از هر زمان دیگری به مرحله تحقق نزدیک شده است؛ تا جائی که آثار و علایم آن کاملا آشکار شده است و رژیم اسرائیل با تسلط بر این شهر هویت آن را تغییر داده است.

وی افزود: اسرائیل بر بخش شرقی و غربی قدس کاملاً چیره شده است و دیگر امکان جداسازی این دو بخش وجود ندارد، اسرائیل شتاب زده در حال فعالیت است و قصد دارد راه را بر همه تلاش های سیاسی در عرصه بین المللی ببندد تا بتواند پیامدهای یهودی سازی قدس را بر همگان تحمیل کند و تغییر چنین امری در صورت تحقق آن بسیار دشوار خواهد بود زیرا صهيونيست‌ها بر شرق قدس تسلط خواهند یافت و با اشغال منازل و ساختمان ها اقدام به شهرک سازی و ساخت کنیسه و منازل صهیونیست نشین خواهند کرد.

دبیرکل انجمن مشترک اسلامی - مسیحی دفاع از قدس و مقدسات، هرگونه مذاکرات اسرائیل با فلسطینی‌ها را تنها برای وقت کشی دانست و گفت: حقیقت این است که رژیم اشغالگر به دنبال صلح نیست و تنها هدف آن از نشستن پای میز مذاکره وقت کشی است.

وی با نكوهش بی‌توجهی اعراب و مسلمانان در مورد قدس، افزود: در زمان حاضر کشورهای عربی و اسلامی هیچ تاثیری بر اقدامات اسرائیل در قدس ندارند؛ در واقع اعراب و مسلمانان هیچ توجهی به آن چه در قدس می گذرد ندارند و این مسئله رژیم اشغالگر را برای گسترش اقدامات اشغالگرانه خود در این شهر و یهودی سازی آن بیشتر ترغیب می کند.

حسن خاطر یادآور شد: در حالی که کشورهای عربی در ثروت و امکانات هنگفت غوطه ورند، ساکنان فلسطینی قدس در فقر شدید به سر می برند و به نظر می رسد کشورهای عربی و اسلامی هیچ تصمیمی برای رسیدگی به قدس ندارند.

دبیرکل انجمن مشترک اسلامی - مسیحی دفاع از قدس و مقدسات با اشاره به موضوع به تعویق انداختن موضوع قدس در مذاکرات موسوم به راه حل نهایی، اعراب ، مسلمانان و فلسطینیان را در ادامه این راه خطا شریک دانست و گفت: این اشتباه سبب می شود اسرائیل تلاش های خود را گسترش دهد و همه امکانات خود را برای تغییر هویت این شهر به کار گیرد.

خاطر در پایان از امت های عربی و اسلامی و جامعه جهانی خواست تا به مسئولیت های خود در دفاع از قدس، هویت و مقدسات اسلامی و مسیحی آن عمل کنند زیرا تا نابودی کامل هویت اسلامی و عربی این شهر چیزی نمانده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبكه العالم
کلمات کليدی: قدس، صهيونيست، اعراب، مسلمانان