ترکي الفيصل: با عقل عرب‌ها و پول يهود مي‌توان پيشرفت کرد!
رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان مدعی شد، طرح صلح عربی که ریاض در سال 2002 ارائه کرد بهترین معادله برای برقراری صلح میان رژیم صهیونیستی و جهان عرب است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۱
کد مطلب: 230540
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، ترکی فیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان در مناظره‌ با یعقوب امیدرور، مشاور سابق امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در مرکز سیاست‌های خاورمیانه آمریکا گفت: اسرائیل با جهان عرب صلح دارد و من معتقدم که می‌توانیم با هر چالشی مقابله کنیم.

وي افزود: طرح صلح عربی که عربستان در سال 2002 ارائه کرد، بهترین معادله برای برقراری صلح میان اسرائیل و جهان عرب است. من درک نمی‌کنم چرا بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل برای اجرای این طرح تلاشی نکرد و حتی با آمریکا و کشورهای عربی علیه این طرح همکاری کرد.
 
فيصل گفت: من همواره می‌گویم که با عقل اعراب و پول یهود می‌توان به پیشرفت خوبی رسید. شما فکر کنید که اگر این دو را در کنار هم داشتیم می‌توانستیم در زمینه‌های علمی و تکنولوژی و مسائل انسانی و امور دیگر به چه جای خوبی برسیم.
 
در این مناظره مشاور سابق امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد: نگرانی ما درباره پرونده ایران این است که تهران روزی به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شود. از نظر اسرائیل این تهدیدی برای ماست و هرگز اجازه تحقق آن را نخواهیم داد.
 
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: ترکی فیصل، اعراب و اسرائیل، یعقوب امیدرور، عربستان