آمار جدید صلیب سرخ از وضعیت اسفبار کودکان آفریقایی
کمیته بین المللی صلیب سرخ با اشاره به مرگ دلخراش کودکان از سوء تغذیه، از نیاز فوری بیش از 9 میلیون نفر به کمک های انسانی در کشور آفریقایی چاد خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۷
کد مطلب: 234799
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، کمیته بین المللی صلیب سرخ در تازه ترین خبرنامه خود با اعلام نیاز فوری بیش از 9 میلیون نفر به کمک های انسانی در کشور آفریقایی چاد، از  آوارگی بیش از دو میلیون و 400 نفر به دلیل درگیری شش ساله بین نیروهای دولتی و مخالفان مسلح در چهار کشور نیجر، چاد، کامرون و نیجریه ابراز نگرانی کرد.
 
بنا بر این گزارش، هم اکنون شرایط به ویژه در شمال نیجریه رو به وخامت است و کمیته بین المللی صلیب سرخ نیز کمک های بشردوستانه خود را در سراسر منطقه افزایش می دهد.
 
"دومینیکا ستیلهارت" مدیر عملیات کمیته بین المللی صلیب سرخ، با اشاره به کمبود شدید غذا و رنج زیاد کودکان از گرسنگی، گفت: به سختی می توان ابعاد گرسنگی در مناطقی را که هنوز کمک های بشردوستانه به آن جا نرسیده است، تصور کرد و روزی نیست که کودکی از سوءتغذیه نمیرد.
 
براثر حملات شبه نظامیان در منطقه دیفا در نیجر، 50 هزارنفر در هفته های اخیر از خانه های خود آواره شده اند.
 
در شمال شرقی نیجریه نیز کماکان صدها آواره به دنبال سرپناه و غذا به مناطق مختلف گریخته اند و در بسیاری موارد، درگیری های نوظهور در منطقه منجر به فرار چندباره مردم، افزایش دشواری ها و شدت مخاطرات زندگی آن ها شده است.
 
از آغاز سال جاری میلادی تاکنون، کمیته بین المللی و جمعیت های صلیب سرخ محلی میان بیش از 300 هزار آواره و بازگشتگان به نیجریه، کامرون و نیجر غذا توزیع کرده اند؛ 15 هزار نفر از آوارگان نیز در آداماوا و ایالت بورنو در نیجریه سرپناه اضطراری گرفته اند.
 
با دسترسی محدود به مراقبت های درمانی، تیم های جراحی کمیته بین المللی صلیب سرخ، بیمارستان های دیفا و میدوگوری را پشتیبانی می کنند. از ماه ژانویه 2016 بیش از 800 بیمار که اغلب مجروحان جنگی هستند اضطراری درمان شده اند.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا
کلمات کليدی: کودکان آفریقایی، چاد، سوء تغذیه، نیجریه