​خطیبان جمعه لبنان آزادی موصل از چنگال داعش را تبریک گفتند
تبریک آزادی موصل از چنگال تروریست های داعش، لزوم توجه به ملت مظلوم یمن، بزرگداشت جنگ 33 روزه لبنان، نقش مهم مقاومت در شکست رژیم صهیونیستی و خطر تکفیری ها برای آوارگان سوری، از مهمترین محورهای بحث در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرهای مختلف لبنان بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
کد مطلب: 275217
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، حجت الاسلام سید علی فضل الله امام جمعه بیروت در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد امامین حسنین(ع) منطقه حاره حریک برگزار شد، درباره آزادی موصل از لوث داعش تصریح کرد: عراق با وحدت توانست موصل را از چنگال تروریست هایی که در بخش بزرگی از این کشور فساد به راه انداخته بودند، نجات دهد تا ثابت کند که تروریسم دشمن همه عراقی هاست.
 
حجت الاسلام فضل الله نسبت به ادامه فاجعه انسانی در یمن ابراز نگرانی کرد و ادامه داد: بر اساس گزارش های سازمان بین الملل و سازمان های حقوق بشر، فاجعه انسانی در این کشور در حال رخ دادن است، بیماری به شدت افزایش یافته و سریال مرگ و بمباران و  تخریب همچنان ادامه دارد. وقت آن فرارسیده که به این ملت رحم شده و جنگ متوقف شود.
 
علامه عفیف نابلسی امام جمعه صیدای لبنان نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مجتمع حضرت زهرا(س) در صیدا برگزار شد، ضمن بزرگداشت سالروز جنگ 33 روزه لبنان و جانفشانی نیروهای مقاومت گفت: صهیونیست ها تنها کسانی نبودند که در این جنگ شکست خوردند بلکه همه آنانی که برای نابودی مقاومت به حمایت از رژیم صهیونیستی پرداختند نیز شکست سنگینی متحمل شدند.
 
حجت الاسلام احمد قبلان امام جمعه برج البراجنه بیروت هم در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد امام حسین(ع)،آزادی موصل را به ملت عراق تبریک گفت و ادامه داد: شکست داعش در این کشور به فضل جانفشانی های ملت عراق و همکاری محور مقاومت محقق شد. همه ما باید در راستای تکمیل این جنگ در سوریه همکاری کنیم زیرا امنیت منطقه منوط به پاکسازی کامل آن از لوث تروریسم است.
 
عضو مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان هجمه علیه ارتش این کشور را غیرقابل قبول خواند و تأکید کرد: ارتش نشان داد که به وسیله شراکت با ملت و مقاومت می تواند در برابر خطر صهیونیستی و تکفیری بایستد.
 
شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد قدس در شهر صیدا، تأکید کرد: مقاومت در لبنان توانست امنیت رژیم صهیونیستی را خدشه دار کرده و هراس شدیدی را میان صهیونیست ها به وجود آورد.
 
رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت افزود: افرادی که دشمن را به نابودی مقاومت دعوت کرده و در این باره شرط بسته بودند، هیچ گزینه دیگری ندارند چرا که از سوی آمریکا و انگلیس به قدرت و پست و مقام رسیده و در یک لحظه امکان برکناری آنان وجود دارد.
 
شیخ صهیب حبلی عضو تجمع علمای مسلمان لبنان هم در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد حضرت ابراهیم(ع) شهر صیدا، بر لزوم تمسک ملت فلسطین به گزینه مقاومت تأکید کرد و گفت: گروه های فلسطینی باید اختلافات را کنار گذاشته و به یاری قدس و مسجد الاقصی و فلسطین بپردازند. گزینه گفت‌وگو و پذیرش مطالبات دشمن صهیونیستی تنها بر اشغالگری و تجاوز به حقوق ملت فلسطین و محرومیت آنان از ساده ترین امکانات زندگی می افزاید.
 
رئیس جمعیت الفت لبنان، سالروز پیروزی جنگ 33 روزه را به سید حسن نصرالله تبریک گفت و ادامه داد: دبیرکل حزب الله نماد آزادگان و مقاومان و از نمادهای عزت لبنان به شمار می آید. همچنین به خانواده های شهدا و مجروحان مقاومت درود فرستاده و تأکید می کنیم که جانفشانی نیروهای مقاومت توانست پیروزی را در جنوب لبنان محقق کرده و در سوریه نیز این راه را تا آزادی از لوث تروریست های صهیونیستی و تکفیری ادامه می دهد.
 
حجت الاسلام شیخ علی الخطیب نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان نیز در خطبه های نماز جمعه منطقه لبایا در بقاع غربی، از تکفیری ها به عنوان خطری برای آوارگان سوری یاد کرد و گفت: شیعیان و مسلمانان و همه لبنانی ها باید در یک سنگر قرار گرفته و از اردوگاه های آوارگان سوری محافظت کنند. سوری ها نیز نباید تحت تاثیر این گروه ها قرار گیرند و بدانند که ارتش و مقاومت از آنان حمایت می کنند.
 
عضو ارشد مجلس اعلای اسلامی شیعیان همچنین تأکید کرد: دشمن صهیونیستی امروزه فرصت مناسبی برای حمله به سایر مقدسات و تسلط بر مسجد الاقصی یافته است و این امر محکومیتی برای برخی نظام های عربی به شمار می آید که در راستای اختلاف افکنی در جهان اسلام تلاش می کنند.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: موصل، لبنان، جنگ 33 روزه، رژیم صهیونیستی، نماز جمعه