بیانیه دبیرکل مجمع تقریب مذاهب به مناسبت سالروز اشغال فلسطین؛
تاکید مجدد برحمایت از آرمان فلسطین و لزوم هوشیاری در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی و حامیان آن
مجمع تقریب مذاهب اسلامی هم زمان با سالروز نکبت ضمن ابراز همدردی و همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، استمرار حضور ظالمانه رژیم صهیونیستی را در موطنی که روزگاری قبله گاه نخستین مسلمین و قدمگاه انبیاء مرسل مقرب بوده است، محکوم می کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب: 231512
 
متن بیانیه دبیرکل مجمع تقریب مذاهب به مناسبت سالروز اشغال فلسطین به این شرح است:


                                                   بسمه تعالی
 
"مثل الذین اتخذوا من دون اللّه اولیاء کمثل العنکبوت اتخذت بیتا وان اوهن البیوت لبیت العنکبوت لو کانوا یعلمون"
"مثل کسانی که غیر از خدا را به عنوان دوستان خود برگزیدند،مثل عنکبوت است که خانه ای برای خود انتخاب کرده در حالی که سست ترین خانه ها،خانه عنکبوت است،اگر می دانستند ."  (سوره عنکبوت،ایه 41)
 
مجمع تقریب مذاهب اسلامی هم زمان با سالروز نکبت ضمن ابراز همدردی و همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، استمرار حضور ظالمانه رژیم صهیونیستی را در موطنی که روزگاری قبله گاه نخستین مسلمین و قدمگاه انبیاء مرسل مقرب بوده است، محکوم می کند.
 
امروز نباید ذره ای تردید به دل راه داد که اشغال فلسطین تنها یك مسئله عربی، نیست بلكه اصلی‌ترین دغدغه جهان اسلام است و چشم و دل و فکر همه مسلمانان جهان با آن همراه است .مساله قدس به رغم همه شیطنت ها و موذی گری های جریان تکفیری در منطقه که به دنبال انحراف افکارعمومی و کانون توجهات مسلمان است، همچنان مساله نخست جهان است و تا روز پاک سازی قدس شریف از چنگال صهیونیسم غاصب مساله نخست باقی خواهد ماند .
 
وقتی اولین بار در سال1947ميلادي فلسطين توسط صهیونیست ها اشغال شد، دست های پلید استعمار اين كشور را از پيكره كشورهاي اسلامي جدا و به مهاجران يهودي واگذار کرد، در آن زمان اگر صدای واحدی از جهان اسلام شنیده می شد و همه کشورهای اسلامی در برابر این فاجعه سکوت نمی کردند و در برابر این تجاوز آشکار دو دستگی در میان خود بروز نمی دادند ،امروز شاهد آوارگي این ملت مظلوم ، تجاوز گاه و بی گاه صهیونیستها به مناطق مسکونی فلسطینی نشین، اسارت هزاران جوان فلسطینی و... نبودیم. اما امروز زمان جبران کم کاری های گذشته است.
ما اعلام می‌كنیم كه ملل مسلمان در کنار دولت های خود باید نسبت به جنایات این رژیم مواضع صریح تر و جدی تری اتخاذ نموده و گام های عملی  خود را برای نجات فلسطین و نابودی اسرائیل غاصب  محکم تر بردارند.
 
رژیم جعلی صهیونیستی که نماد بارز تروریسم دولتی در جهان  است هر روز در تداوم استراتژی ضد بشری خود، جنایت دیگری به صفحات سیاه و ننگین كارنامه خود افزود و در آخرین جنایت خود مجاهد بزرگ مقاومت حاج مصطفی بدرالدین را به شهادت رساند. بی‌گمان شهادت این سردار رشید حزب الله و جبهه مقاومت، سرآغاز بیدارگری و نهضتی تازه علیه اشغالگری و روحیه تجاوزگری صهیونیسم در سراسر جهان خواهد شد و ماهیت خونخوار این رژیم را بیش از پیش رسوا خواهد نمود .
از زمان شکل‌گیری رژیم نامشروع صهیونیستی درقلب سرزمینهای اسلامی،هر روز شاهد افزایش آلام ،رنج‌ها و محنت‌های تازه ای در میان مردم فلسطین،لبنان،سوریه و... بوده ایم. علاج  این بحران گستری ها ،محو رژیم صهیونیستی از جغرافیای سیاسی است تا دیگر سرزمین های اسلامی  به این غده سرطانی آلوده نشوند.

امروز همه تفرقه اندازی ها ،ترورها ،بمب گذاری ها،تخریب مساجد و ... به دست عناصر فریب خورده تکفیری در میان فرق اسلامی مورد تایید و حمایت رژیم صهیونیستی است و  دنیای اسلام از فلسطین گرفته تا سوریه و یمن و دیگر نقاط، در آتش این فتنه ها می سوزد؛ براین اساس مجمع تقریب مذاهب اسلامی ضمن تاکید مجدد بر حمایت از آرمان فلسطین، همه امت اسلام را به هوشیاری در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی و حامیان آن برای ایجاد تفرقه میان امت واحده فرا می‌خواند.                                                                                                           

            محسن اراکی
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: بیانیه؛ دبیرکل مجمع ، تقریب مذاهب، اشغال فلسطین