واکنش رسانه های انگلیس به تجاوز نظامی عربستان به یمن
هشدار سازمان ملل وحقوق بشر نسبت به حملات هوایی عربستان به اهداف غیر نظامی در یمن
تنا-لندن
حدود 100 نفر از مردم غیر نظامی در طول تنها 5 روز در اثر بمباران های هوایی توسط عربستان سعودی ومتحدانش در یمن کشته شده اند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۱
کد مطلب: 187323
 
هشدار سازمان ملل وحقوق بشر نسبت به حملات هوایی عربستان به اهداف غیر نظامی در یمن
به گزارش خبرنگار تقریب (تنا) از لندن با گذشت چند روز از آغاز تجاوز آشکار نظامی ائتلاف کشورهای عربی به رهبری عربستان به خاک یمن رسانه های انگلیس همچنان خبرها وتحولات مربوط به یمن را در صدر خبرهای خود پوشش می دهند .
بنا به این گزارش ، روزنامه دیلی تلگراف نوشت :حدود 100 نفر از مردم غیر نظامی در طول تنها 5 روز در اثر بمباران های هوایی توسط عربستان سعودی ومتحدانش در یمن کشته شده اند.
این روزنامه به نقل از زید ردا الحسین کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل می گوید : میزان بالای غیر نظامیان کشته شده در اثر بمباران هوایی توسط عربستان در طول فقط چهار روز اول جنگ نشان دهنده وضعیت هشدار در حد بالا در یمن است .
دیلی تلگراف همچنین آورده است، سازمان های امداد رسان گفته اند که بسته شدن مسیرهای هوایی و دریایی مانع از رساندن کمکهای اظطراری وانسان دوستانه به مردم یمن شده است و دست کم 40 نفر در یک اردوگاه آوارگان جنگی در شمال یمن در نزدیکی مرز عربستان در اثر حملات هوایی کشته شده اند.
گاردین هم از بمباران اهداف غیر نظامی توسط نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان خبر داد  و نوشت از جمله سه شنبه شب در اثر حمله هواپیماهای سعودی یک کارخانه مواد غذایی وتولید لبنیات در بندری در کنار دریای سرخ به کلی نابود شده وحداقل 23 نفر از کارگران این کارخانه کشته شده اند.گفته می شود این یکی از پرشمارترین تلفات غیر نظامیان در یکی از حملات هوایی عربستان به شمار می رود.روزنامه ایندیپندنت هم نوشت :بنا به گزارش دفتر سازمان ملل در ژنو حداقل 40 غیر نظامی ساکن در اردوگاه پناهندگان المزرق در شمال یمن طی یک حمله هوایی توسط عربستان جان باخته اند.
این روزنامه همچنین از نگرانی سازمان عفو بین الملل یاد کرده ونوشته است که این سازمان نگرانی عمیق خود را نسبت به کشتار غیر نظامیان اعلام کرده وگفته است که ما نگران آن هستیم که اقدامات کافی برای پیشگیری از تلفات غیر نظامیان صورت نگیرد بویژه که روز سه شنبه خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه در اثر حملات هوایی شش نفر از جمله چهار کودک  سوخته وجان خود را از دست داده اند.
از موضوعات دیگر خبر ساز در رسانه های انگلیس که امروز با سرو صدای زیاد وبازتاب گسترده مواجه شده است احتمال استفاده از هواپیماهای جنگنده ساخت بریتانیا در بمباران اهداف غیر نظامی توسط عربستان است . این موضوع موجب خشم گروه های حقوق بشری ومخالفان جنگ در انگلیس شده است وبه نظر می رسد دولت محافظه کار دیوید کامرون را در آستانه انتخابات عمومی این کشور با چالشی جدی مواجه کند.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرنگار تنا- لندن
کلمات کليدی: یمن،رسانه های انگلیس ، عربستان، حقوق بشر، دولت دیوید کامرون