مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل:
رسالت اصلی اندیشمندان جهان اسلام شناسایی و تبیین طرح های شیطانی دشمنان اسلام است
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، رسالت اصلی اندیشمندان جهان اسلام را شناسایی و تبیین طرح های شیطانی دشمنان اسلام برشمرد و گفت: دشمنان در حال حاضر از جنگ نیابتی برای پیشبرد اهداف خویش استفاده می کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷
کد مطلب: 216320
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، دکتر علی اکبر ولایتی صبح امروز در سخنانی در مراسم افتتاحیه بیست و نهمین کنفرانس وحدت اسلامی که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، گفت: هیچ گاه در طول تاریخ جهان اسلام دچار چنین مشکلات گسترده ای نبوده است و یکی از بدترین وضعیت های خود را سپری می کند.
 
وی در ادامه با اشاره به سیاستهای گذشته دشمنان اسلام خاطرنشان کرد:نظام سلطه بین الملل در ایجاد غده سرطانی منطقه به نام رژیم صهیونیستی و حمایت از آن در طی60 سال اخیر مشکلات بسیاری را برای جهان اسلام به وجود آوردند و فلسطین به عنوان قلب جهان اسلام را مورد سوء استفاده قرار دادند.
 
دبیرکل مجمع بیداری اسلامی در ادامه گفت: ملت مظلوم فلسطین در این سالها همیشه تحت ظلم بوده اند تا این که بعد از قیام امام راحل(ره) در فلسطین تحرکاتی صورت گرفت و تنها راه نجات فلسطین قیام بر ضد رژیم صهیونیستی عنوان گردید.
 
وی افزود: پس از دستاوردهای مقاومت لبنان و فلسطین، به رغم کمک های شایان امریکا به رژیم صهیونیستی، امنیت این رژیم تامین نشد و شکست هیمنه این رژیم باعث ایجاد موج جدید بیداری اسلامی در منطقه و سقوط مستبدین آن شد.
 
ولایتی در ادامه بیان داشت: در چنین شرایطی استراتژی مبارزه با اسلام و طرح خاورمیانه جدید مطرح شد؛ باوجود لشکرکشی های بسیار به منطقه با هدف تجزیه کشورهای اسلامی، نتیجه معکوس داد و دولت امریکا با صرف میلیاردها دلار در تمام اهداف منطقه ای خود از جمله در عراق و افغانستان شکست خورد.
 
وی افزود: اما اینک از جنگ نیابتی بهره می گیرد و با استفاده از منابع داخلی اسلام و گروههای تکفیری با نام اسلام تیشه به ریشه اسلام می زندو قدرتهای استکباری با بهره گیری چند جانبه چهره ای خشن از اسلام ترسیم می کنند تا جلوی اسلام خواهی و گسترش اسلام خصوصا در امریکا و اروپا گرفته شود.
 
وی در پایان تاکید کرد:مسئولیت و رسالت اصلی نخبگان و اندیشمندان جهان اسلام که در کنفرانس وحدت امسال حضور یافته اند این است که طرح های شیطانی دشمنان اسلام را بشناسند و راهکارهای مقابله با آن را بیابند؛ در واقع هدف اصلی این کنفرانس های مبارک مقابله با فتنه تفرقه است.
 

 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: کنفرانس وحدت اسلامی؛ ولایتی