نگرانی دیده‌بان حقوق بشر از سکوت جهانی در قبال اوضاع در بحرین
دیده‌بان حقوق بشر از انفعال شورای حقوق بشر سازمان ملل در حل‌ و فصل اوضاع در بحرین به‌شدت ابراز نگرانی کرد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۲
کد مطلب: 262940
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد که اوضاع در بحرین در نیمۀ دوم سال 2016 بدتر شده است؛ دولت بحرین حملات خود را علیه آزادی بیان، برپایی اجتماعات و گردهمایی تشدید کرده است.

این بیانیه با اشاره به این‌که سکوت  جامعه بین‌المللی در قبال نقض حقوق بشر در بحرین، رژیم آل خلیفه را در اقدامات خود جسورتر کرده است، شورای حقوق بشر سازمان ملل را به اتخاذ اقدامات فوری علیه وخامت  اوضاع در این کشور فراخواند.

این گروه همچنین رسیدگی به مسئله انحلال جمعیت الوفاق، بزرگ‌ترین گروه شیعی مخالف در این کشور و همچنین نقض حق شهروندی منتقدان دولت از سوی رژیم آل خلیفه  را خواستار شد.

در بیانیۀ دیده‌بان حقوق بشر آمده است:مقام‌های دولتی بحرین در بازخواست مقامات این کشور به دلیل بدرفتاری  با زندانیان و شکنجه آن‌ها پیشرفت چندانی نداشته‌اند؛ این بیانیه افزود:رژیم منامه حتی با موافقت غیرنظامیان در دادگاه نظامی موافقت کرده است.

دیده‌بان حقوق بشر همچنین خواستار این شده است که شورای حقوق بشر بحرین  به موضوع تعویق محاکمه نبیل رجب فعال حقوق بشر که همچنان در زندان‌های آل خلیفه زندانی است، رسیدگی کند؛  رژیم آل خلیفه نبیل رجب را به دلیل استفاده از حق آزادی بیان خود با اتهاماتی روبرو کرده است.
 
 
Share/Save/Bookmark