ورود ۳۰۰ هزار پناهجوی مسلمان به آلمان
دفتر فدرال امور مهاجرت و پناهجویان آلمان اعلام کرد: در سال ۲۰۱۶ میلادی انتظار می رود ۳۰۰ هزار پناهجوی مسلمان وارد این کشور شوند که این تعداد حدود یک سوم تعداد پناهجویانی است که در سال ۲۰۱۵ میلادی وارد آلمان شده اند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب: 243220
 
ورود ۳۰۰ هزار پناهجوی مسلمان به آلمان
«فرانک جورگن ویز» رئیس دفتر فدرال امور مهاجرت و پناهجویان آلمان در گفتگو با یک روزنامه آلمانی در این رابطه اظهار داشت: در طول سال ۲۰۱۶، انتظار سرازیر شدن حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار پناهجو را داریم و با توجه به امکانات موجود، این اطمینان را می دهم که توانایی سرویس دهی به حداکثر ۳۰۰ هزار پناهجو در کشور وجود دارد ولی اگر این تعداد، افزایش یابد، در این صورت کشور دچار بحران خواهد شد، اما با این حال در بدترین شرایط، وضیت بحرانی سال گذشته را تجربه نخواهیم کرد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه نسبت به پیامدهای بلند مدت حضور پناهجویان در آلمان، خوش بین است، گفت: در ابتدای ورود این پناهجویان، کشور به دلیل نداشتن تجربه کافی، دچار بحران شدیدی شد ولی پس از گذشت مدتی، توانست با اقدامات خوب و حساب شده، این بحران را مدیریت نماید و اکنون خود را آماده پذیرش گروه های جدیدی از پناهجویان کرده است.
سال گذشته حدود ۱.۱ میلیون پناهجو و آواره سوری، عراقی و آفریقایی وارد آلمان، قلب اقتصادی اروپا، شدند که این تعداد، فشار شدیدی را بر دولت وارد آورد.
در پی بالا گرفتن تنش ها در سوریه و عراق، تعداد زیادی از مردم غیرنظامی آواره و مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند. بسیاری از این آوراگان سوری و عراقی، با توحه به کمبود شدید امکانات در دیگر مناطق کشور خود، مجبور به تحمل سفر های طولانی مدت برای رسیدن به قاره سبز و اخذ مجوز ورود به کشور های اروپایی شدند. بسیاری از این پناهجویان، با توجه به موقعیت مناسبی که در آلمان برای آنان وجود دارد، این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده و راهی آلمان شدند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا