ورود نخستین محموله کمک‌های روسیه به یمن
کشتی حامل محموله کمک های انسان دوستانه روسیه، امروز پنجشنبه، برای توزیع میان آوارگان در اردوگاه "ضروان" وارد استان عمران در یمن شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶
کد مطلب: 262959
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، این محموله کمک های اساسی را برای آوارگان آسیب دیده یمنی در درگیری های کنونی این کشور، شامل می شود.

شلال یکی از اعضای سازمان عدالت و توسعه "معا" در گفت و با خبرنگاران تصریح کرد: در حال حاضر، اولین محموله کمک های انسان دوستانه روسیه برای توزیع میان آوارگان و نیازمندان در یمن را دریافت کردیم.

اردوگاه "ضروان" در 50 کیلومتری شمال غربی صنعا مانند سایر اردوگاههای پراکنده در سراسر یمن، نشان دهنده چهره زشت جنگ و مصیبت های غمبار آن است؛ این اردوگاه درحالی بیش از 500 خانوار یمنی را در خود جای داده است که از کمترین لوازم مراقبت های بهداشتی آن هم در پرتو گسترش بیماری های همه گیر در آن خبری نیست.

براساس گزارش های پیشین سازمان ملل، از آغاز حملات ائتلاف سعودی به یمن بیش از 10 هزار نفر کشته شده اند و خسارات سنگینی به زیرساختهای این کشور وارد شده است؛ عربستان سعودی علاوه بر حملات مستمر به یمن با انواع سلاح ها، مردم این کشور را به صورت همه جانبه محاصره کرده است.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: کمک، روسیه، یمن