​دبیرکل اتحادیه عرب:
اسرائیل ناقض حقوق کودکان فلسطینی است
دبیرکل اتحادیه عرب تصریح کرد: علی‌رغم تدوین معاهدات و پیمان‌نامه‌های بین‌المللی در زمینه رعایت حقوق کودکان و تعهد کشورهای جهان به اجرای آن، اسرائیل پیوسته حقوق کودکان فلسطینی را زیرپا می‌گذارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱
کد مطلب: 293351
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب، در افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی «رنج‌های کودکان فلسطینی» در کویت، تصریح کرد: علی‌رغم فشارها و شرایط نامساعد کودکان فلسطینی، اما آن‌ها توانسته‌اند در معادلات سیاسی و مواجهه با پروژه اشغال فلسطین سهم مهمی داشته باشند.
 
وی افزود: رژیم صهیونیستی در حال شهرک‌‌‌سازی است و این برتری‌جویی و میل به توسعه‌طلبی، بر اساس آخرین قطعنامه شورای امنیت (قطعنامه ۲۳۳۴) غیرقانونی است.
 
دبیرکل اتحادیه عرب گفت: رژیم کنونی اسرائیل به طور کامل میان  شهرک‌نشینان صهیونیست و گروه‌های تندرو و افراطی اسیر شده و شهرک‌نشینان صهیونیست که تعداد آن‌ها بیش از ۲۵۰ هزار نفر در زمان امضای توافقنامه اسلو نبود، اکنون به ۶۵۰ هزار نفر می‌رسد که ۲۰۰ هزار نفر از آن‌ها در بخش شرقی قدس ساکن هستند.
 
وی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی ۷۰۰ کودک فلسطینی ۱۲ تا ۱۷ سال را بازداشت و در دادگاه‌های نظامی که کمترین معیار عدالت را ندارند، محاکمه کرده است. سال گذشته ۳۸۰ نوجوان کمتر از ۱۸ سال در زندان‌های رژیم صهیونیستی و بازداشتگاه‌های اسرائیل اسیر بودند.
 
دبیرکل اتحادیه عرب در پایان گفت: مسئولیت ما در مقابل حمایت کودکان فلسطینی مهم و فراموش‌نشدنی است و باید با برنامه‌های روشن برای بهبود وضعیت کودکان فلسطینی اقدام کرد تا آینده بهتری برای کودکان فلسطینی تضمین شود.
 
کنفرانس بین‌المللی «رنج‌های کودکان فلسطینی»، از دیروز(۲۱ آبان‌) با حمایت امیر کویت و با حضور «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و دبیرکل اتحادیه عرب در کویت آغاز شد و تا امروز ادامه دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا
کلمات کليدی: ابوالغیط، اتحادیه عرب، کنفرانس، کودکان فلسطینی، اسرائیل