حماس:
ملت فلسطین در برابر تجاوز به مقدسات ساکت نمی نشیند
جنبش حماس تاکید کرد: حمله شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی به بهانه سالروز "تخریب معبد موهوم" اقدامی خطرناک است که باعث تشدید درگیری ها در قدس اشغالی خواهد شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۹
کد مطلب: 199563
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، "سامی ابو زهری" سخنگوی حماس در بیانیه ای اعلام کرد: ملت فلسطین و گروه های ملی در قبال این تجاوز به مقدسات ساکت و دست بسته نخواهند ماند.

ابو زهری خواهان حضور گسترده فلسطینیان در مسجد الاقصی و افزایش فعالیت های مقاومتی فردی و سازمان یافته آنها شد.

در همین راستا، فراکسیون "تغییر و اصلاح" وابسته به جنبش حماس در پارلمان فلسطین نیز ورود شهرک نشینان صهیونیست به صحن های مسجد مبارک الاقصی و درگیری آنها با نمازگزاران فلسطینی را محکوم و آن را اقدامی در راستای جنگ دینی علیه مقدسات اسلامی و عقاید صهیونیستی مربوط به یهودی سازی مسجد الاقصی برشمرد.

فراکسیون تغییر و اصلاح، با صدور بیانیه ای خواهان خیزش مردمی برای دفاع از مسجد الاقصی و مقابله با تجاوزات بی وقفه به سرزمین و مقدسات فلسطینیان و متوقف کردن روند تجاوزات نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست شد.

این فراکسیون از مقاومت در کرانه باختری و قدس خواست که با استفاده از شیوه های خود به دفاع از مسجد الاقصی بپردازند و به هر وسیله ممکن جلوی تجاوزات رژیم اشغالگر قدس را بگیرند.

در جریان حمله نظامیان صهیونیست به مسجد الاقصی و ورود شهرک نشینان صهیونیست به این مکان مقدس که به بهانه سالروز تخریب معبد موهوم صورت گرفت، درگیری های شدیدی میان آنها و نمازگزاران فلسطینی روی داد که منجر به زخمی شدن دست کم 15 فلسطینی و بازداشت 6 نفر دیگر از جمله دو زن شد.
 
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: فلسطین، حماس، مسجدالأقصی، شهرک نشینان، صهیونیستها، مسجد الأقصی، ساکت، تجاوز، مقدسات