توزیع رایگان کتاب تکفیر مسلمانان بحرینی
روزنامه الوسط بحرین، از توزیع کتابچه‌ای در منامه خبر داد که یک طایفه اسلامی معروف به "البهریه" را تکفیر می کند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب: 196665
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از العالم، روزنامه الوسط فاش کرد: کتابچه "البهره الاسماعیلیه؛ مسلمون ام کفار" (پیروان البهره اسماعیلی، مسلمان‌اند یا کافر)، رایگان و تحت عنوان وقف، با درج قید "وقف لله" بر روی جلد آن، بین مردم بحرین توزیع می شود و آشکارا، فرقه بهریه را که گروهی از مسلمانان اسماعیلی مذهب هستند، تکفیر می کند.
 
براساس این گزارش، "جلال کاظم" نماینده مجلس بحرین، توزیع چنین کتابچه ای را زمینه ساز ضربه زدن به همزیستی مسالمت آمیز طایفه های مختلف بحرین درکنار یکدیگر دانست و به همین سبب برخورد قانونی با این گونه مسائل را خواستار شد.
 
جلال کاظم خاطر نشان کرد: بحرین نیز مانند دیگر کشورهای منطقه، نمی تواند این جریان سازی رسانه ای برای فتنه انگیزی بین هم میهنان را تحمل کند. وجود چنین کتابچه ای در کتابخانه های عمومی یا توزیع آن در مساجد و عبادتگاه ها، نشانه ضرورت کنترل این گونه اقدامات است. زیرا تحریک طایفه ای به ابزاری نابودگر در ایجاد تفرقه میان مردم، نه تنها در بحرین بلکه در همه کشورهای عربی و کشورهای منطقه تبدیل شده است.
 
سال گذشته، مدیریت "ارشاد دینی" در ارتش بحرین، کتابی بین کارمندان خود توزیع کرد که با توهین به اعتقادات شیعیان - که اکثریت قاطع جمعیت بحرین را تشکیل می دهند-  شیعیان را رافضی معرفی کرده بود و آن ها را  در کنار اسماعیلی ها، علوی ها و دروزی ها، یکی از "فرقه های گمراه"  نامیده بود.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: کتاب، تکفیر، مسلمانان، بحرین