بسته شدن دفتر کمیته صلیب سرخ توسط معترضان فلسطینی/درخواست آمریکا از اتباعش برای ترک غزه
تظاهرکنندگان فلسطینی برای همبستگی با بلال کاید از اسرای فلسطینی و در اعتراض به حمایت ضعیف کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از اسرای این کشور دفتر این نهاد بین المللی را در شهر رام الله بستند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶
کد مطلب: 242771
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، بلال کاید به مدت 70 روز است که دراعتصاب غذا  به سر می‌برد و وضعیت جسمانی وی وخیم گزارش شده است .

بلال کاید روز سه شنبه با ارسال نامه‌ای برای فلسطینیان بر ادامه اعتصاب و استقامت خود تأکید کرد؛ وی در این نامه اعلام کرده است :«برای ایستادگی و نه برای مصالحه به زندان بازگشتم».

خبر دیگر اینکه، نظامیان اسرائیلی به خانه های فلطینیان در منطقه "بیت عینون" در شرق شهر الخلیل حمله کرده‌اند.

از طرفی شبکه تلویزیونی الاقصی  گزارش داد که در درگیریهای میان جوانان فلسطینی و نیروهای اشغالگر در شهرک حزما واقع درکرانه باختری دو فلسطینی مجروح شدند؛ بر اساس این گزارش، صهیونیستها 7 جوان فلسطینی را نیز در کرانه باختری بازداشت کردند.

در همین حال خبرگزاری قدس نت از حمله و بازرسی خانه‌های فلسطینیان در روستای کفر قدوم در شرق قلقیلیه در کرانه باختری توسط نظامیان اسرائیلی خبر داد.

از سوی دیگر نیروهای اسرائیلی دو خانه مسکونی در منطقه ام الخیر در جنوب شرق الخلیل را تخریب و یک فرد سالمند را بازداشت کردند.

همچنین از فلسطین خبر می رسد که در پی تشدید بمباران غزه توسط اسرائیل، آمریکا از اتباعش در این منطقۀ ساحلی تحت محاصره خواست در اسرع وقت غزه را ترک کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: غزه، بسته شدن، صلیب سرخ، آمریکا، اتباع، معترضان فلسطینی