پایان درخشان با ۱۳۶ مدال و رتبه سوم/ تعبیر خودباوری و امید در کاروان ایران
در سومین دوره رقابت های پاراآسیایی 2018 جاکارتا کاروان خودباوری و امید ایران با ۱۳۶ مدال به کار خود پایان داد.
اشتراک گذاری :
به گزارش خبرگزاری تقریب، سومین دوره بازیهای پاراآسیایی که به میزبانی اندونزی و در شهر جاکارتا برگزار شد، امروز (شنبه) با برگزاری فینال بسکتبال با ویلچر مردان به عنوان آخرین مسابقه این رویداد ورزشی به پایان رسید.
کاروان ورزشی کشورمان در این رقابتها با ۲۱۲ ورزشکار شرکت کرد و موفق به کسب ۵۱ طلا، ۴۲ نقره و ۴۳ برنز (مجموع ۱۳۶ مدال) شد تا با یک رتبه صعود نسبت به دوره قبلی در رده سوم قرار بگیرد.
شاهین ایزدیار شناگر کشورمان در این دوره از مسابقات ۶ طلا و یک نقره گرفت و رکورد جالبی از خود به نمایش گذاشت.
این رتبه در حالی به دست آمد که چین و کره جنوبی بالاتر از کاروان ایران ایستادند، البته اختلاف با کره جنوبی نیز بسیار کم بود.
اسامی کامل مدالآوران کاروان ایران و جدول نهایی این دوره از بازیها به شرح زیر است:
مدالآوران طلا:
۱ – شاهین ایزدیار – شنا – کلاس S10
۲- یونس سیفیپور ـ دوومیدانی ـ پرتاب کلاب ـ کلاس
۳-رقیه شجاعی ـ تیراندازی ـ تفنگ بادی ایستاده ـ ۱۰ متر SH1S32
۴-ساره جوانمردی ـ تیراندازی ـ خفیف ۵۰ متر
۵-وحید علی نجیمی ـ دوومیدانی ـ دوی ۲۰۰ متر
۶ـ شاهین ایزدیار ـ شنا ۱۰۰ متر آزاد ـ کلاس S10
۷ـ علیرضا قلعهناصری ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک
۸ـ عذرا مهدویکیا ـ دوومیدانی ـ دوی ۱۵۰۰ متر
۹ـ امیر جعفری ـ وزنهبرداری دسته پنجم ۶۹ کیلوگرم
۱۰ـ محمدرضا احمدی ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33
۱۱-مهدی اولاد ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F11
۱۲ـ ساره جوانمردی ـ تپانچه بادی ۱۰ متر P2 ـ کلاس SH1
۱۳-بتول جهانگیری ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33
۱۴-شاهین ایزدیار ـ شنا ـ ماده ۲۰۰ متر مختلط
۱۵ـ روحالله رستمی ـ وزنهبرداری ـ دسته ۷۲ کیلوگرم
۱۶-فرزاد سپهوند ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک
۱۷ـ حسین خرسند امیری ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک
۱۸ـ مهدی اولاد ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک ـ کلاس F11
۱۹-تیم شطرنج بانوان ـ B2-B3
۲۰-عاطفه نقوی ـ شطرنج ـ B2-B3
۲۱ـ امید کریمی ـ شطرنج ـ B2-B3
۲۲ـ علیرضا مختاری ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F53
۲۳ـ هاشمیه متقیان ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک ـ کلاس F56
۲۴ـ وحید نوری ـ جودو دسته ۹۰ کیلوگرم
۲۵ـ احسان موسوینژاد ـ جودو ـ دسته ۱۱۱ کیلوگرم
۲۶ـ محمدرضا زندی ـ تیروکمان ـ کلاس W1
۲۷ـ عارف بهاروند ـ دوومیدانی
۲۸ـ شاهین ایزدیار ـ شنا
۲۹ـ شاهین ایزدیار ـ شنا
۳۰-مهناز امینی ـ پرتاب نیزه
۳۱ـ آرزو حکیمی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F32
۳۲ـ امید ظریف ـ دوومیدانی ۴۰۰ متر ـ کلاس T13
۳۳ـ زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی تیروکمان (تیم میکس ریکرو)
۳۴ـ مهدی علیزاده ـ پرتاب نیزه ـ کلاس F33-34
۳۵ـ حامد امیری ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F54-55
۳۶ـ تیم ملی والیبال نشسته مردان
۳۷ـ وحید علی نجیمی ـ دوومیدانی ۴۰۰ متر ـ کلاس T12
۳۸ـ سجاد محمدیان ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F42
۳۹ـ محمد الوانپور ـ پرتاب نیزه ـ کلاس F56
۴۰-حمید اسلامی ـ دوومیدانی ۱۵۰۰ متر ـ کلاس T11
۴۱ – الناز دارابیان – پرتاب دیسک کلاس F51، F52 و F53
۴۲ – سامان پاکباز – پرتاب دیسک کلاس F12
۴۳ – پیمان نصیری – دوومیدانی ۱۵۰۰ متر کلاس T20
۴۴ – سیدحامد صلحی پور – وزنه برداری دسته ۹۷ کیلوگرم
۴۵ – تیم شطرنج بانوان – کلاس B3 – B2
۴۶ – تیم گلبال مردان
۴۷ – سیامند رحمان – وزنه برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم
۴۸ – شاهین ایزدیار – شنا – ۱۰۰ متر کرال پشت
۴۹ – عشرت کردستانی – پرتاب وزنه
۵۰- حامد امیری – پرتاب نیزه
۵۱- تیم ملی بسکتبال با ویلچر